Tiskové zprávy

avcr.cz, Nový pomník na pražském Ládví připomíná fyzika Václava Dolejška


Dolejsek-stezen_09.jpg

Téměř sedm metrů vysoký stěžeň s pohyblivými skružemi ozvláštňuje nově upravený park uprostřed areálu ústavů Akademie věd ČR na Mazance. Pomník akademického sochaře Františka Svátka odkazuje na českého fyzika a aktivního účastníka protinacistického odboje Václava Dolejška. Ve čtvrtek 27. června jej slavnostně odhalila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová spolu s Dolejškovou dcerou Věrou Hauptfeld-Dolejsek, starostou Prahy 8 Ondřejem Grosem a ředitelem Ústavu termomechaniky AV ČR Jiřím Pleškem.  »»» 

Zástupci ÚJV Řež, a. s. na návštěvě v Ústavu termomechaniky AV ČR


IMG_20181005_112338thumb.jpg

Dne 5. října 2018 navštívila Ústav termomechaniky AV ČR na pozvání ředitele Ing. Jiřího Pleška, CSc. návštěva ze společnosti ÚJV Řež, a.s. (Ústav jaderného výzkumu). ÚJV Řež zastupovali generální ředitel a předseda představenstva Ing. Daniel Jiřička, ředitel divize Jaderná bezpečnost a spolehlivost Ing. Jiří Duspiva, projektový manažer oddělení Bezpečnostní analýzy Ing. Pavel Král, Ph.D., specialista výzkumu a vývoje oddělení Těžké havárie a termomechanika Ing. Petr Vácha a vedoucí oddělení Vodíkové technologie Ing. Aleš Doucek.  »»» 

Memorandum o porozumění mezi Ústavem termomechaniky AV ČR a Taiwan Smartgrid Industry Association


Ředitel Ústavu termomechaniky AV ČR Ing. Jiří Plešek, CSc. a prof. Lin Faa-Jeng ze společnosti Taiwan Smartgrid Industry Association (TSGIA) podepsali dne 20. září 2016 Memorandum, jehož cílem je vytvořit praktickou platformu pro výměnu a spolupráci v oblastech integrace technologií řízení mikrosítí, výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů, skladování energie, výroby vodíku, doplňkového využití energie a technologických řešení pro inteligentní přenosové sítě.  »»» 

Pomník Václava Dolejška v hlavním městě Praze má pět finalistů


Dne 7. října 2016 se konalo v Ústavu termomechaniky AV ČR hodnocení výtvarně-architektonických návrhů na zpracování návrhu pomníku profesora Václava Dolejška, významného českého fyzika.  »»» 

Vědci z Ústavu termomechaniky se podíleli na výzkumu, jehož výsledky publikoval prestižní časopis Science


Tým vědců z Fyzikálního ústavu AV ČR a Ústavu termomechaniky AV ČR nedávno výrazně přispěl k objasnění mechanizmu lokalizované deformace v tahem namáhaném drátu ze superelastické slitiny s tvarovou pamětí NiTi.  »»» 

Laureát Nobelovy ceny Peter Higgs navštíví Prahu


plakat_erd_cz_print.jpg

Světoznámí fyzici vystoupí na konferenci ECNDT 2014

Ve dnech 6. – 10. října 2014 se v Kongresovém centru Praha uskuteční Evropská konference o nedestruktivním testování, „11th ECNDT 2014“, kterou pořádá Česká Společnost pro NDT ve spolupráci s Evropskou Federací NDT (EFNDT) a s Ústavem termomechaniky AV ČR, v. v. i.  »»» 

Dohoda o spolupráci mezi Polytechnickou univerzitou v Krakově a Ústavem termomechaniky AV ČR


Ve dnech 24. a 26. září 2013 byla uzavřena dohoda o vzájemné spolupráci mezi Polytechnickou univerzitou v Krakově a Ústavem termomechaniky AV ČR. Za Polytechnickou univerzitu v Krakově podepsal dohodu prorektor pro výuku a zahraniční spolupráci prof. Dariusz Bogdal. Za ÚT AV ČR dohodu podepsal ředitel Ing. Jiří Plešek, CSc.
 »»» 

Patronát nad regionální spoluprací AV ČR a Pardubického kraje převzal Ústav termomechaniky AV ČR


Akademická rada 9. května 2012 jmenovala koordinátorem regionální spolupráce mezi Pardubickým krajem a Akademií věd ČR prof. RNDr. Zbyňka Jaňoura, DrSc. z Ústavu termomechaniky AV ČR. Spolupráce s východočeským regionem trvá již dvacet let a od roku 2010 se stal jejím koordinačním pracovištěm Ústav termomechaniky AV ČR.  »»» 

Výběrové řízení na funkci ředitele Ústavu termomechaniky AVČR v. v. i.


Rada Ústavu termomechaniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje veřejné výběrové řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky pracoviště.  »»» 

Mladí „vědci“ představí své studentské práce na 2. konferenci Otevřené vědy II


Pozvanka-konference-Otevrena-veda-II 1.jpg

Pozvánka na 2. studentskou vědeckou konferenci
3. – 4. dubna 2012, Ballingův sál, Národní technická knihovna, Praha 6 – Dejvice

Akademie věd ČR a Středisko společných činností AV ČR pořádá 3. - 4.dubna 2012 v Národní technické knihovně v Praze přehlídku vědecko-výzkumných prací talentovaných středoškoláků.  »»» 


Footer menu

© 2008 – 2018 Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i.     Facebook  YouTube  RSS